gison_sip1.png

logo-dpp.png

kmzp.jpeg

Logo Programu Rodzina 500+ ..jpeg

logo-gokis.jpeg

logo_bowh.png

Banner_STMiG2016.jpeg

baner_brzeg_na_strone.jpeg

OKR_wysuwane.jpeg

eurzad.jpeg

nto.jpeg

olszn_btn_9b.jpeg

olszn_btn_9d.jpeg

Zdrowie.jpeg

olszn_kurier.gif

olszn_banner_epuap.jpeg

olszn_dzielnicowy_baner_oryg.jpeg

aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

baner_brzeg_na_strone.jpeg

Mapa strony
Wybierz język
BIP
Oferta Inwestycyjna

XVIII Europejskie Targi Chłopskie

plakat_internet_loga.jpeg

Szanowni Państwo

Gmina Olszanka zaprasza Wystawców do udziału w XVIII Europejskich Targach Chłopskich, które odbędą się w miejscowości Krzyżowice (boisko sportowe) w Gminie Olszanka w dniu 30 września 2018r. (niedziela) w godz. od 10.oo do 24.oo.

Targi są  doskonałą formą promocji firm, świadczących usługi dla rolnictwa oraz innych podmiotów gospodarczych , działających na obszarze Regionu. Targi stwarzają możliwość nie tylko rolnikom, ale wszystkim mieszkańcom obszarów wiejskich na zaprezentowanie produktów wytworzonych w gospodarstwie. Co roku w targach uczestniczą rolnicy, rzemieślnicy i wiejskie stowarzyszenia ze swoimi produktami lokalnymi. Jest to świetna forma promocji sprzedaży bezpośredniej produktów rzemieślniczych jak i spożywczych. Stowarzyszenia wiejskie mogą promować produkty regionalne, a gospodarstwa ekologiczne zdrową żywność.  Podczas tegorocznych Targów odbędą się:

 • konkursy dla uczestników targów, w tym Konkurs na najładniejsze stoisko Targów,  Konkurs dla    odwiedzających Targi,  Konkurs kulinarny  „Najsmaczniejsza potrawa z ziemniaka” skierowany m.in. do organizacji pozarządowych i kół gospodyń wiejskich , Konkurs kulinarny z niespodzianką dla odwiedzających Targi,
 • targi produktów lokalnych i regionalnych,
 • prezentacja stoisk organizacji pozarządowych Regionu,
 • występy zespołów artystycznych – ESTRADA TARGÓW,
 • warsztaty rękodzielnicze, pokazy tradycyjnych zawodów,
 • warsztaty i konkursy kulinarne dla dzieci.

Zachęcamy do udziału w imprezie i informujemy, że w trakcie pobytu możemy zagwarantować miejsce wystawiennicze - dostęp do prądu i wody oraz wspaniałą atmosferę.

Stowarzyszeniom oraz Sołectwom, które prezentowały będą swoje produkty, gwarantujemy namioty wystawiennicze.

Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie www.olszanka.pl. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 14 września 2018r. na adres mailowy: sekretarz@olszanka.pl 

Zgłoszenie można przesłać pocztą tradycyjną  na adres: Urząd Gminy Olszanka, 49-332 Olszanka 16  lub faxem – 77 4129683  wew. 106 Wszelkie pytania prosimy kierować do Pani Ewy Rosińskiej – Sekretarz Gminy  pod nr. tel. 774129683 wew.103 lub 660492647.

Ponadto serdecznie zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych Regionu, w tym Powiatu Brzeskiego do udziału we wspólnej Konferencji z przedstawicielami organizacji z Gminy Česká Ves  w Republice Czeskiej. Tematem wiodącym konferencji będzie produkt lokalny – forma i sposoby wykorzystania lokalnego produktu kulinarnego, rękodzielniczego przez organizacje pozarządowe oraz sposób promocji tych produktów. Konferencja odbędzie się w dniu 29 września 2018r. o godzinie 10.oo w obiekcie rekreacyjno-sportowym w Olszance.

Kartę zgłoszenia udziału w Konferencji proszę przesłać w terminie do dnia 14 września 2018r. na adres mailowy: sekretarz@olszanka.pl lub pocztą tradycyjną  na adres: Urząd Gminy Olszanka, 49-332 Olszanka 16 .

Informacji szczegółowych nt. Konferencji udziela Pani Ewa Rosińska – Sekretarz Gminy Olszanka - tel. 774129683 wew.103 lub 660492647.

 1. DOCZgłoszenie udziału w Targach.doc
 2. DOCZgłoszenie udziału w Konferencji.doc
 3. PDFRegulamin konkursu na najładniejsze stoisko Targów.pdf
 4. PDFRegulamin konkursu kulinarnego - potrawa z ziemniaka.pdf

                                                                                                      Serdecznie  zapraszam do udziału

                                                                                                                Wójt Gminy Olszanka

                                                                        Aneta Rabczewska

plakat_internet.jpeg