gison_sip1.png

logo-dpp.png

kmzp.jpeg

Logo Programu  Rodzina 500+ ..jpeg

logo-gokis.jpeg

logo_bowh.png

Banner_STMiG2016.jpeg

baner_brzeg_na_strone.jpeg

OKR_wysuwane.jpeg

eurzad.jpeg

nto.jpeg

olszn_btn_9b.jpeg

olszn_btn_9d.jpeg

Zdrowie.jpeg

olszn_kurier.gif

olszn_banner_epuap.jpeg

olszn_dzielnicowy_baner_oryg.jpeg

aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

baner_brzeg_na_strone.jpeg

Mapa strony
Wybierz język
BIP
Oferta Inwestycyjna

XVI Europejskie Targi Chłopskie - relacja

Europejskie Targi Chłopskie to impreza, która co roku cieszy się ogromną popularnością wśród wystawców, mieszkańców Powiatu Brzeskiego jak i gości przybyłych z całej Polski i z zagranicy. Tegoroczne targi odbyły się w niedzielę 25.09.2016, tradycyjnie w Krzyżowicach.

Targi są co roku okazją do prezentacji firm działających na rzecz rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, gospodarstw produkujących żywność oraz stowarzyszeń ekologicznych i innych organizacji wiejskich promujących swoje produkty i potrawy lokalne. Nieodłącznym elementem imprezy są prezentacje i stoiska rękodzielników, rolników, lokalnych stowarzyszeń, przedsiębiorców i twórców ludowych. W tym roku ich oferta była niezwykle bogata.

Jak co roku nie mogło obyć się także bez konkursów dla wystawców i uczestników, które cieszą się zawsze ogromną popularnością. Podczas XVI edycji Targów żelaznym punktem każdego stoiska były pierogi, które stały się hitem tegorocznej imprezy.

Jury konkursu „Pierogowa Rewia”, oceniało wkład pracy, estetykę dania i oczywiście smak. Pierwszą nagrodę przyznano pierogom przygotowanym przez mieszkańców Michałowa, kolejne miejsca zajęły pierogi: stowarzyszenia z Godzikowic, stowarzyszenia z Czeskiej Wsi, stowarzyszenia z Janikowa nad Smortawą oraz z Łosiowa.

Niedzielne targi do także spora dawka rozrywki. Bogaty warsztat artystyczny zaprezentowali artyści zamieszkujący teren Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej – współorganizatora targów.

Dodatkowo przygotowano wiele atrakcji dla dzieci: warsztaty, pokazy strażackie, animacje i wiele innych.

Europejskie Targi Chłopskie dają możliwość rozwoju obszarów wiejskich i zaprezentowania ich bogactwa. Cieszy fakt, że z roku na rok powiększa się liczba wystawców i klientów zainteresowanych prezentowanymi produktami.

Targi to także rewelacyjna okazja do promowania produktów lokalnych i całego dorobku sołectw z terenu działania Stowarzyszenia Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej.

Organizatorem Targów była gmina Olszanka przy współpracy LGD Brzesko-Oławska Wieś Historyczna, Towarzystwa Przyjaciół Krzyżowic i Rady Sołeckiej wsi Krzyżowice oraz GOKiS w Olszance.