gison_sip1.png

logo-dpp.png

kmzp.jpeg

Logo Programu  Rodzina 500+ ..jpeg

logo-gokis.jpeg

logo_bowh.png

Banner_STMiG2016.jpeg

baner_brzeg_na_strone.jpeg

OKR_wysuwane.jpeg

eurzad.jpeg

nto.jpeg

olszn_btn_9b.jpeg

olszn_btn_9d.jpeg

Zdrowie.jpeg

olszn_kurier.gif

olszn_banner_epuap.jpeg

olszn_dzielnicowy_baner_oryg.jpeg

aktualności z regionu opolskiego - informacje, komunikaty, wydarzenia, imprezy

baner_brzeg_na_strone.jpeg

Mapa strony
Wybierz język
BIP
Oferta Inwestycyjna

Europejski Tydzień Sportu

Banner_STMiG2016.jpeg

VIII Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich

XXII Sportowy Turniej Miast i Gmin 2016 Gmina Olszanka

Gmina Olszanka zorganizowała 11 imprez  w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich:

  1. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Olszanka , GOKiS w Olszance , Rada Sołecka Olszanki w dniu 28.05.2016r. na boisku sportowym w Olszance zorganizowało Piknik Rodzinny . Uczestnicy zabawy czynnie promowali aktywność ruchową  jako najlepsza forma spędzania wolnego czasu , zdrowego stylu życia  oraz integracji rodzinnej poprzez zawody sportowe, mecz w piłkę nożną, rywalizację w biegach. W pikniku wzięło udział 70 dzieci z Olszanki.
  2. Towarzystwo Przyjaciół Krzyżowic , Rada Sołecka , GOKiS w Olszance w dniu 30.05.2016 zorganizowało Piknik Rodzinny na terenie pałacu i boiska sportowego, były zawody w przeciąganiu liny, strzałów na bramkę rywalizacja w biegach.
  3. Towarzystwo Kobiet Wiejskich , Sekcja Sportów Siłowych LZS KS Pogorzela-Olszanka, sołectwo Pogorzela w dniu 01.06.2016 zorganizowało zawody sportowe w podnoszeniu sztangi w kategorii od 16 lat, rywalizację integracyjną na zielonej siłowni, uczestniczyło 53 osoby.
  4. Publiczna Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Olszance w dniu 01.06.2016 zorganizowała sportowy Dzień Dziecka, były zawody w biegach, turniej tenisa stołowego, zawody zręcznościowe. Uczestniczyło 220 dzieci i młodzieży.
  5. W dniach 28 30. 31. 05. I 01.06 .2016 Gmina Olszanka na Orliku w Olszance zorganizowała szereg imprez sportowych,  w tym turniej piłki nożnej młodzież kontra dorośli, mecz towarzyski Seniorzy Oldboje z Gminy Olszanka, Sport na Wesoło , mecze piłki siatkowej i koszykówki, uczestniczyło 153 osób.
  6. Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny był organizatorem Festiwalu Walki Sumo i biegów średniodystansowych, uczestniczyło 118 dzieci.

Sprawozdania:


Relacja

Janów

W niedzielę 29.05.2016r. na terenie boiska sportowego w Janowie odbył się festyn rekreacyjno -  sportowy  z okazji „Dnia Dziecka” zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Janów.  Wśród wielu atrakcji, które przygotowane zostały dla dzieci przez rodziców,  można wymienić  zabawy na wielkiej dmuchanej zjeżdżalni, rozgrywki sportowe, zabawy taneczne oraz zorganizowany został dla dzieci i mieszkańców poczęstunek. Podczas festynu dzięki uprzejmości  Panom Policjantom z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim odbyły się pokazy sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w służbie, udzielano dzieciom informacji  związanych z bezpieczeństwem  oraz każde chętne dziecko mogło przejechać się samochodem policyjnym.

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc finansową w organizacji imprezy Gminie Olszanka, Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Krzyżowicach, Sołtysowi i Radzie Sołeckiej w Janowie oraz wszystkim członkom Stowarzyszenia. 

 

 

Publiczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Przylesiu

 

 

Krzyżowice